השגחה צמודה בביה״ח

השגחה פרטית בבית החולים לאחר ניתוח אולי גם לכם מגיע! בידקו איתנו עכשיו

מבוטחים רבים אינם מודעים לזכויותיהם גם כבעלי הביטוחים המשלימים של הקופות.

אחת מהזכויות הינה עבור השגחה ועזרה פרטית בבית החולים לאחר ניתוח.

 השרות ניתן ע"י מטפל סיעודי, אחות סיעודית או אחות מוסמכת העוזרים ותומכים במטופל ובני משפחתו במשך האשפוז.

השגחה פרטית – הכרחית במציאות של היום

ידוע כי צוות בית החולים נמצא רוב הזמן בתת תקינה וחסרים ידיים מקצועיות בתחום. כאשר המטופל זקוק לעזרה סיעודית בלילה או במשך היום כגון עזרה ללכת לשרותים, להתקלח או אפילו לאכול, סביר להניח שלא יקבלה מצוות בית החולים בזמן סביר.

רק שרות השגחה פרטית בבית החולים ושכירת אחות או מטפלת צמודה יעניקו לו את התנאים הבסיסיים להקלה על מכאוביו ולהחלמה מהירה יותר.

החזר מקופות החולים

קופות החולים מכירות את הבעיה ולכן כללו במסגרת הביטוחים המשלימים את ההחזר עבור שרות שכזה. במכבי זהבשלי לדוגמא יממנו למבוטח עד 56 שעות של השגחה וטיפול פרטי בבית החולים ביום או בלילה.

בכללית מושלם יעלה למטופל 13.5 ₪ לשעה עד 70 שעות של השגחה וטיפול סיעודי בבית החולים עבור כל ניתוח שעבר.

ביטוח רפואי לעובדים זרים

מתי נזדקק להשגחה רפואית צמודה ?

השרות חשוב בעיקר למטופלים קשישים ולבני משפחתם. קשישים מושפעים יותר ולאורך מספר ימים מחומרי ההרדמה שקיבלו בניתוח. דבר זה גורם להם לבלבול, חוסר התמצאות והבנה למצבם.

 קשיש במצב זה הנקרא בשפה המקצועית 'דילריום', עשוי לנסות ולרדת מהמיטה אף שאסור לו לדרוך על רגליו מאחר ועבר ניתוח שבר בצוואר הירך או שהוא סובל מסחרחורות

אלו שכן ינסו לרדת לשירותים או להתהלך במצב כזה עלולים ליפול ולשבור את התיקון שנעשה בניתוח, דבר שיאלצם לעבור ניתוח נוסף.

אחרים ינסו למשוך ולהוציא את האינפוזיה או העירוי המציק להם, הדבר יגרום לאיבוד דם רב.

לכן במצבים כאלו בהם הקשיש לאחר הניתוח מבולבל, צוות בית החולים ממליץ על השגחה פרטית של המשפחה או על קשירה של זרועות החולה לדפנות המיטה.

שרות השגחה פרטית בבית החולים ושכירת אחות או מטפלת צמודה במצב כזה יתרום להרגעת החולה , האחות הסיעודית או המטפלת תדבר לחולה ותרגיע אותו, תלטף את ידיו וראשו ותגיש לו מזון או שתייה.

שירות שעוזר במישורים נוספים

מצבים נוספים בהם שרות השגחה פרטית בבית החולים ושכירת אחות או מטפלת צמודה עוזרים במיוחד הינם בעידוד החולה לתזוזה ולא להישארות במיטה. או עיסוי של רגליו של החולה המרותק ושינויי תנוחה וזאת על מנת למנוע פצעי לחץ ולאבד את מסת השריר.

אנשים קשישים המגיעים לבית החולים ומוצאים את עצמם שוכבים ללא תנועה שעות רבות במיטה מאבדים את מסת השריר שלהם ואינם יכולים לאחר מכן לחזור לפעילות ולתפקוד הקודם. שרות השגחה פרטית בבית החולים ושכירת אחות או מטפלת צמודה ימנע מצבים כאלו ככל האפשר.

מהאשפוז ועד השיקום

בדרך כלל לאחר תקופה מסוימת במחלקת האשפוז החולה מתחיל בתהליך השיקום וזאת על מנת לנסות ולהחזיר לחולה את היכולות הקודמות שהיו לו. שרות השגחה פרטית בבית החולים ושכירת אחות או מטפלת צמודה עוזר מאוד בתהליך השיקום.

המטפלת מקבלת הנחיות מהצוות הפיזיותרפיים, ריפוי בעיסוק ושאר הצוותים הפרא רפואיים על התרגילים שהמטופל צריך לעבוד עליהם.

המטפלים מעודדים את המטופל לתרגל ואף עוזרים ותומכים בו. דבר הגורם להצלחה רבה יותר בתהליך השיקום ובתוצאותיו.

חברות סיעוד