אחות פרטית לאחר ניתוח

כל מה שרציתם לדעת על הזמנת אחות פרטית לאחר ניתוח כגון: מתי כדאי להזמין, למה כדאי לעשות זאת, למי צריך לפנות במקרה הצורך ועוד.

מה תפקידה של אחות פרטית לאחר ניתוח?

אחות פרטית לאחר ניתוח היא אחות שמזמינים למטופל המיועד לעבור ניתוח או פרוצדורה רפואית אחרת. האחות הפרטית לאחר ניתוח, כשמה כן היא – מזמינים אותה כדי להעניק סיוע רפואי והשגחה למטופל, לאחר שעבר איזו התערבות רפואית, ששוללת ממנו את האפשרות לדאוג לעצמו או שמקשה על כך.

מבוטחים רבים אינם מודעים לזכויותיהם גם כבעלי הביטוחים המשלימים של הקופות. אחת מהזכויות הינה עבור השגחה ועזרה פרטית בבית החולים לאחר ניתוח. השרות ניתן ע"י מטפל סיעודי, אחות סיעודית או אחות מוסמכת העוזרים ותומכים במטופל ובני משפחתו במשך האשפוז.

צרו איתנו קשר – כאן ובידקו את זכאותכם לקבלת אחות פרטים לאחר ניתוח

השגחה פרטית הכרחית במציאות של היום

ידוע כי צוות בית החולים נמצא רוב הזמן בתת תקינה וחסרים ידיים מקצועיות בתחום. כאשר המטופל זקוק לעזרה סיעודית בלילה או במשך היום כגון עזרה ללכת לשרותים, להתקלח או אפילו לאכול, סביר להניח שלא יקבלה מצוות בית החולים בזמן סביר.

רק שרות השגחה פרטית בבית החולים ושכירת אחות או מטפלת צמודה יעניקו לו את התנאים הבסיסיים להקלה על מכאוביו ולהחלמה מהירה יותר.

החזר מקופות החולים

קופות החולים מכירות את הבעיה ולכן כללו במסגרת הביטוחים המשלימים את ההחזר עבור שרות שכזה. במכבי זהבשלי לדוגמא יממנו למבוטח עד 50 שעות של השגחה וטיפול פרטי בבית החולים ביום או בלילה. בכללית מושלם יעלה למטופל 25 ₪ לשעה עד 70 שעות של השגחה וטיפול סיעודי בבית החולים עבור כל ניתוח שעבר.

מטפלת לקשישים פרטית

למי מיועד השירות?

שירות הזמנת אחות פרטית מיועד לכל מי שמעוניין להזמין אחות פרטית לאחר ניתוח המחייב אשפוז. אתם יכולים להזמין את השירות עבור עצמכם או עבור אחד מבני המשפחה שלכם – למשל משיקולים של מרחק או חוסר זמן, המונעים מכם להיות עם יקירי ליבכם בעת פרוצדורה כירורגית שהם עוברים. אם אתם מתקשים לשהות לצד המטופל לאורך זמן, רצוי לשכור את שירותיה של האחות פרטית וכך לדאוג לשקט הנפשי שלכם וכמובן לרווחתו של

למה כדאי להזמין אחות פרטית לאחר ניתוח?

התערבויות רפואיות הן הליכים די מלחיצים בדרך כלל, ודווקא במהלך אותן פרוצדורות כדאי שנהיה רגועים ככל האפשר, שכן לעיתים יש לכך חשיבות והשפעה על הצלחת הטיפול הרפואי. מכיוון שניתוחים או פרוצדורות רפואיות דומות עלולות להעיק עלינו מבחינה נפשית, דווקא בזמן שבו חשוב שנישאר רגועים, שלווים וחסרי דאגות – אין ספק שכדאי להזמין במקרים אלו אחות פרטית לאחר ניתוח.

בנוסף, הימים שלאחר טיפול כירורגי כלשהו יכולים להיות קשים במיוחד, לא רק מנטלית – אלא גם פיזית. לעיתים, ניתוחים או טיפולים רפואיים אחרים, עלולים לשלול מהמטופל את האפשרות לדאוג לעצמו או להקשות על כך, למשך תקופת זמן מסוימת. לכן, בימים אלו כדאי מאוד להזמין למטופל אחות פרטית לאחר ניתוח, שתוכל לסייע לו בביצוע פעולות היום-יום ולהקל על התמודדותו.

יתר על כן, האחות הפרטית לאחר ניתוח יכולה גם להשגיח על המטופל, לעקוב אחר תהליך החלמתו ולהעניק טיפול רפואי, כמו מתן זריקות או תרופות, במקרה הצורך. בשונה מהאחות שנמצאת בבית החולים או במוסד שבו מוענק הטיפול הרפואי – שלעיתים יש צורך להמתין עד שתתפנה, שכן היא אחראית על כמה מטופלים – האחות הפרטית תהיה זמינה להעניק טיפול מקצועי ואדיב אך ורק עבורכם, מתי שרק תירצו. בנוסף, בשונה מהאחות בבית החולים – כשמזמינים אחות פרטית, יש לכם אפשרות בחירה. כלומר, תוכלו לבחור את האחות הפרטית שלכם על בסיס שפה משותפת או המלצות מלקוחות עבר, למשל.

יתרון נוסף שחשוב להזכיר הוא האפשרות להחלים מניתוח בבית, תוך קבלת עזרה מאחות פרטית לאחר ניתוח, המעניקה טיפול רפואי מקצועי, השגחה וסיוע בהחלמה ועזרה בבית לאחר ניתוח. אפשרות זו יכולה גם לחסוך לכם ביקורים תכופים לבית החולים לאחר ניתוח, למשל לשם קבלת חוות דעת וביקורת או זריקות.

גמלת סיעוד

מתי כדאי להזמין אחות פרטית לאחר ניתוח?

כפי שבטח הספקתם כבר להבין, אחות פרטית נהוג להזמין אם אתם יודעים שאתם או בני המשפחה שלכם מתכננים לעבור ניתוח כלשהו בעתיד הקרוב.
מבחינה פרקטית יותר כדאי להתחיל לשקול זאת ולפעול בנושא מספיק זמן לפני ביצוע הניתוח או הפרוצדורה הרפואית. טווח זמן של כמה שבועות או חודשים בודדים אמור להספיק לכם כדי לבדוק כמה חברות שמספקות את השירות, וכדי ליצור איתן קשר ולהזמין מאחת מהן אחות פרטית לאחר ניתוח, שתהיה פנויה בתאריך הרצוי עבורכם.

השרות חשוב בעיקר למטופלים קשישים ולבני משפחתם. קשישים מושפעים יותר ולאורך מספר ימים מחומרי ההרדמה שקיבלו בניתוח. דבר זה גורם להם לבלבול, חוסר התמצאות והבנה למצבם. קשיש במצב זה הנקרא בשפה המקצועית 'דילריום', עשוי לנסות ולרדת מהמיטה אף שאסור לו לדרוך על רגליו מאחר ועבר ניתוח שבר בצוואר הירך או שהוא סובל מסחרחורות

אלו שכן ינסו לרדת לשירותים או להתהלך במצב כזה עלולים ליפול ולשבור את התיקון שנעשה בניתוח, דבר שיאלצם לעבור ניתוח נוסף. אחרים ינסו למשוך ולהוציא את האינפוזיה או העירוי המציק להם, הדבר יגרום לאיבוד דם רב. לכן במצבים כאלו בהם הקשיש לאחר הניתוח מבולבל, צוות בית החולים ממליץ על השגחה פרטית של המשפחה או על קשירה של זרועות החולה לדפנות המיטה.

שרות השגחה פרטית בבית החולים ושכירת אחות או מטפלת צמודה במצב כזה יתרום להרגעת החולה , האחות הסיעודית או המטפלת תדבר לחולה ותרגיע אותו, תלטף את ידיו וראשו ותגיש לו מזון או שתייה.

סיוע במגוון מישורים

מצבים נוספים בהם שרות השגחה פרטית בבית החולים ושכירת אחות או מטפלת צמודה עוזרים במיוחד הינם בעידוד החולה לתזוזה ולא להישארות במיטה. או עיסוי של רגליו של החולה המרותק ושינויי תנוחה וזאת על מנת למנוע פצעי לחץ ולאבד את מסת השריר.

אנשים קשישים המגיעים לבית החולים ומוצאים את עצמם שוכבים ללא תנועה שעות רבות במיטה מאבדים את מסת השריר שלהם ואינם יכולים לאחר מכן לחזור לפעילות ולתפקוד הקודם. שרות השגחה פרטית בבית החולים ושכירת אחות או מטפלת צמודה ימנע מצבים כאלו ככל האפשר.

אחות פרטית בבית חולים – מהאשפוז ועד השיקום

בדרך כלל לאחר תקופה מסוימת במחלקת האשפוז החולה מתחיל בתהליך השיקום וזאת על מנת לנסות ולהחזיר לחולה את היכולות הקודמות שהיו לו. שרות השגחה פרטית בבית החולים ושכירת אחות או מטפלת צמודה עוזר מאוד בתהליך השיקום.

המטפלת מקבלת הנחיות מהצוות הפיזיותרפיים, ריפוי בעיסוק ושאר הצוותים הפרא רפואיים על התרגילים שהמטופל צריך לעבוד עליהם.

המטפלים מעודדים את המטופל לתרגל ואף עוזרים ותומכים בו. דבר הגורם להצלחה רבה יותר בתהליך השיקום ובתוצאותיו.

החלטתם שאתם מעוניינים בהזמנת אחות פרטית לאחר ניתוח? הגעתם למקום הנכון. עמותת בבית מספקת שירותי הזמנת אחות פרטית מוסמכת והשגחה פרטית לאחר ניתוח, למאושפזים הזקוקים להשגחה או לטיפול סיעודי ומקצועי. מעוניינים בפרטים נוספים? השאירו פרטים ונצור איתכם קשר במהירות. למוקד אחיות צלצלו ל *3357