אנו מנהלים את כל התהליך עבורכם ודואגים במיוחד למצוא את הטיפול הטוב ביותר עבור היקרים לכם.

נסביר לכם על זכויותיכם, נעזור לכם בעבודה מול המדינה ובכל נושא נדרש אחר.

שירותי סיעוד ותנאי הזכאות לגמלת סיעוד

השירות שלנו בתחום הניהול הסיעודי:

 • בניית תיק לטיפול סיעודי – ניהול טיפול סיעודי מתחיל בעצם בהבנה מהו הטיפול הסיעודי הטוב ביותר עבור ההורה שלכם. האם מוטב שיהיה לו מטפל סיעודי צמוד? האם עדיף מטפל שיהיה רק חלק משעות היממה? האם עדיף אשפוז במוסד סיעודי? לא תמיד האדם עצמו ומשפחתו יכולים לענות על כך, ואילו עזרה מקצועית וחיצונית, תהיה לעזר רב במקרים שכאלה.
 • טיפול ביורוקרטי – זהו מרכיב חשוב מאד בשירות של ניהול טיפול סיעודי. כדי לקבל את המימון לטיפול הסיעודי מהמדינה, יש לעבור סבך ביורוקרטי שלם. יש להוכיח מצב בריאותי וסיעודי אל מול המוסד לביטוח לאומי, יש להגיש את התביעות הנכונות, ולשים לב שמקבלים את הזכויות שמגיעות לכם. גם כאן, הגורם המקצועי שעוסק בניהול התיק הסיעודי, הוא זה שאמור לתווך ביניכם לבין המוסדות השונים, ולעזור לכם בנבכי הביורוקרטיה.
 • שירותי השמה – ניהול טיפול סיעודי כולל שירותי השמה סיעודיים בהתאם לצורך. ההשמה כוללת עובדים ישראלים, עובדים זרים, התאמה בין המטפל לבין האדם הסיעודי, למשל התאמה מבחינת השפה והמנטליות, התאמה עבור מטופלים הזקוקים לטיפול רפואי. כל השירותים הקשורים להשמת עובדים ולמציאת המטפל הנכון עבורכם ועבור בן המשפחה שלכם.

המטפלת אחראית על פעולות כגון:

 • הכנת אוכל וסיוע באכילה בבית הקשיש 
 • רחצת הקשיש או סיוע ברחצה לבני המשפחהֿ
 • הלבשה וסיוע בהורדת בגדים
 • הולכת כיסא גלגלים וסיוע בקימה מהמיטה
 • החלפת טיטולים ושמירה על היגיינה אישית של הקשיש
 • ליווי, סידורים ושמירה על משק בית

אם הטיפול הניתן דרך המוסד לביטוח לאומי למספר שעות ביום אינו מספיק עבור מענה על צרכי הקשיש,ניתן להעסיק עובד זר. העובד מוסמך לטיפול בקשישים והוא גר בבית הקשיש כדי לסייע לו במשך 24 שעות ביממה. השירות מותנה בקבלת היתר העסקה ממשרד התמ"ת וכדאי להתייעץ עם נציגי חברת סיעוד לגביו. השירות יכול להתאים לקשישים בטווח גילאים רחב ובמצבים רפואיים שונים. עמותת בבית נמצאת כאן בשביל לעזור לכם, למצוא עבור היקרים לכם מכל את הטיפול ההולם ביותר לצרכים שלהם.

חמישה תנאים לקבלת הגמלה:

 1. תושב ישראל
 2. גיל פרישה
 3. נזקקות בפעולות היום יום או נזקקות להשגחה
 4. התגוררות בבית או בדיור מוגן אך לא במוסד
 5. אין מימון על ידי קצבאות אחרות
 6. מבחן הכנסות הקובע את גובה הזכאות לגמלה

אדם הזקוק להשגחה בבית למען בטיחותו ובטיחות הסובבים אותו והכנסותיו אינן עולות על הסכומים הבאים:

 • יחיד עד 8.828 ש"ח ( החל ב-01.01.2013) גמלה מלאה.
 • יחיד מעל 8,828 ש"ח (החל ב- 01.01.2013) עד 13,242ש"ח (החל ב- 01.01.2013)
 • גמלה מופחתת בשיעור של 50%.
 • זוג עד 13,242ש"ח (החל ב- 01.01.2013) גמלה מלאה.
 • זוג מעל 13,242ש"ח (החל ב- 01.01.2013) עד 19,863ש"ח (החל ב- 01.01.2013).

בני משפחתו של הקשיש הסיעודי אינם יכולים לעבוד עבורו במסגרת חוק הסיעוד. במסגרת חוק הסיעוד אתם יכולים לבקש לקבל את גמלת הסיעוד בכסף ישירות אל חשבון הבנק. 

 • באמצעות הכסף שהופקד לחשבון תוכלו לשכור בעצמכם מטפל סיעודי. 
 • על המטפל להיות מעל גיל 18 והם אינם יכולים להיות קרובי משפחה. 

המטפל הסיעודי חייב להיות מועסק בשכר, בחוזה כתוב, וכל זאת בהתאם לכל האישורים האחרים הנלווים. 

 

לעיתים נקבעת זכאות זמנית לחוק סיעוד במידה והביטוח הלאומי התרשם שלאחר פרק זמן שהוגדר יחזור המטופל לתפקוד רגיל. קשיש מתחת לגיל 80 אמור לבקש בדיקה נוספת לקראת תום התקופה. לקשיש מעל לגיל 80 תבוצע הערכת תלות חדשה בתום התקופה

טרום סיעוד אלו שעות עזרה אותן אנו מעניקים למטופל עוד בטרם התקבלה תשובה מביטוח לאומי וזאת על מנת לסייע לו בזמן ההמתנה לתשובה. שעות אלו ניתנות ללא תשלום.

שירותים נוספים

השגחה צמודה ושמירה פרטית במוסדות רפואיים

להקלה על השהות בבית החולים, למענה מהיר על הצרכים של יקיריכם, בזמן מחלה וגם לפני ו/או אחרי ניתוחים ידוע כי צוות בית החולים נמצא רוב הזמן בתת תקינה וחסרים ידיים מקצועיות בתחום.

מטפלים מקצועים בשירות פרטי בבית

במקרים, בהם התביעה לחוק סיעוד נדחית על ידי ביטוח לאומי ו/או במקרים בהם מספר השעות, שאושרו במסגרת החוק סיעוד, אינם מספקים ויש צורך בקבלת שעות נוספות של מטפל/ת – ניתן להזמין מאחתנו שירותי סיעוד וסיוע באופן פרטי לפרקי זמן קצרים או ארוכים.

עובדים זרים לטיפול 24 שעות ביממה

עמותת"בבית" תוכל לסייע לכם בדבר בעזרת שירות אספקת עובד זר בהתאם לצרכים האישיים של הקשיש העוברים בדיקות קפדניות לאמינות העובד והתאמה מושלמת.

ברוכים הבאים לעמותת בבית

לקבלת שירות אישי מקצועי ומהיר מלאו את הפרטים